Ekologické filtry s ventilátorem

inv. číslo0
výrobce
rok výroby

Filtry OT JP jsou určeny pro čištění vzduchu od suchých mechanických nečistot. Způsob provedení čištění filtračních patron (JET) umožňuje nepřetržitý provoz bez nutnosti vypínání chodu ventilátoru v průběhu čištění. Patronové provedení filtru má vůči ostatním provedením (rukávcové, taškové, ...) výhodu v tom, že je vůči těmto filtrům relativně menší a tím zabírá při stejných technických parametrech mnohem menší prostor. V případě speciálního požadavku zákazníka filtry OT JP je možno osadit filtračními patronami s antistatickou filtrační látkou (např. pro filtrování vzduchu při metalizaci).

Ventilátor je umístěn na "čisté" straně vrchní části filtru, v blízkosti filtru na zemi, nebo na podestě. Směr vyústění výstupního otvoru se přizpůsobuje podle požadavků na optimální umístění. Na filtr se ventilátor napojuje obvykle pomocí potrubí z ocelového plechu. Průřez potrubí se volí tak, aby rychlost vzduchu byla v hranicích 10 až 20 m/s.

Řízení filtru je naprosto automatické a nevyžaduje zásah obsluhy.

Popis funkce

Jedná se o patronový, plnoautomatický JET filtr. Čištění je založeno na protiproudovém principu, tzn. z "čisté" strany se přivede do filtračních patron krátký impuls tlakového vzduchu, který odstraní zachycený prach z filtračního povrchu. Tento prach spadá do sběrného trychtýře a přes klapkový vypouštěcí mechanismus je vypouštěn do prachové nádrže bez nutnosti zastavení ventilátoru. Časový interval mezi dvěma odprašovacími cykly a tlak vzduchu na ofuk filtrační plochy se dá plynule regulovat. Takto je možné zvolit optimální režim pro čištění filtrační plochy Tím se docílí dlouhé životnosti filtračního materiálu, což značně snižuje provozní náklady.

Filtry OTECO se vyrábí s velikostí filtrační plochy od 10 do standardně 600 m2. Firma garantuje životnost filtračních patron 8000 až 10000 hodin provoz


Fotogalerie


Dotaz ke stroji:

KAXIMA International, s.r.o.
Králova 279/9, Žabovřesky, 616 00 Brno
Tel.: +420 530 333 737, +420 608 577 599
E-mail: kaxima@kaxima.cz
Všeobecné obchodní podmínky
Copyright 2016 © Kaxima